24 жовтня Всесвітній день боротьби з поліомієлітом!

Поліомієліт (поліо) – це високоінфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може привести до паралічу або навіть до смерті. Вірус є дуже заразним.
Параліч може наступати на все життя, і багато жертв поліо отримують каліцтва через це захворювання. 5–10% паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів.
Вірус може передаватися від дитини до дитини та інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до зараження та паралічу однієї дитини, яка не має щеплення.
Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років. Параліч трапляється в 1 з 200 дітей, інфікованих цим вірусом.
Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої особи протягом багатьох тижнів. Він передається під час контакту з калом або слиною інфікованої особи: як правило, через брудні руки до рота, а після цього розмножується у кишечнику. Крім того, побутові предмети та іграшки, заражені від калу або слини, можуть переносити вірус до рук, а потім і до рота дитини. Він може заражати воду та їжу, якщо люди не миють руки, а також через зовнішнє середовище (від калу інфікованої людини).
Якщо у дитини раптово з’являються ознаки кульгавості, атрофії м’язів або біль в ногах чи руках, негайно повідомте свого сімейного лікаря. Це можуть бути потенційні ознаки поліомієліту.

Ліків від поліо не існує але йому можна ефективно запобігти шляхом вакцинації. Починаючи з 1988 року, кількість випадків інфікування в світі зменшилася на 99%. Раніше в Україні поліо був доволі розповсюдженим, і багато людей отримували інвалідність або навіть вмирали через нього, але на початку 1990-тих років було проведено декілька раундів масової вакцинації дітей.

Вакцинація попередить хворобу якщо достатня кількість людей у країні будуть вакцинованими, розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести про розповсюдження вірусу та інфікування нових людей.

Відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться за віком в 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років.
Інактивована вакцина для профілактики поліомієліту (далі – ІПВ) застосовується для перших двох щеплень, а при протипоказаннях до введення оральної поліомієлітної вакцини (далі – ОПВ) - для всіх наступних
щеплень за цим Календарем.

Вакцина ОПВ застосовується для 3-6-го щеплень (щеплення за віком - 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років) за відсутності протипоказань до ОПВ.
Вакцина ІПВ може бути застосована для 3-6-го щеплень як окремо, так і в складі комбінованих вакцин.

Батьки, не допускайте ризику інфікування ваших дітей поліо – зробіть їм щеплення до того, як прийде захворювання.

 

 

НАВІГАЦІЯ