Державна установа «Чернівецький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

 

Туберкульоз

Це інфекційне захворювання, яке викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), відома також як паличка або бацила Коха. Вона може тривало зберігати свої властивості при висиханні, замерзанні (у землі, у снігу, у кризі), після обробки кислотою і лугом, гине під впливом прямих сонячних променів, високої температури і хлоромісних речовин.

Як поширюється туберкульоз?
Туберкульоз, в основному, поширюється повітрям у формі дрібних частинок (краплеподібних ядер), які виділяє людина, що страждає на бацилярну форму туберкульозу. Хвора людина виділяє їх при кашлі, чханні, розмові. При вдиханні здоровою людиною повітря, що містить ці краплеподібні ядра, може відбутися передача інфекції.

                                          
  
Після зустрічі здорової людини й джерела туберкульозу можливі варіанти:

Симптоми легеневого туберкульозу:

1) кашель впродовж 3 тижнів і більше;
2) безпричинне зниження маси тіла;
3) слабість, швидка втомлюваність;
4) субфебрилітет або лихоманка;
5) потіння вночі;
6) біль в грудній клітці;
7) задишка;
8) погіршення апетиту;
9) кровохаркання (наявність крові в мокроті, що виділяється).

Якщо ви помітили в себе чи в своїх близьких схожі симптоми то якнайскоріше звертайтесь до лікаря. Не гайте час і не займайтеся самолікуванням! Чим раніше розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх.

В умовах епідемії туберкульозу в Україні все населення має високий ризик заразитися. Але окремі особи мають вищий ризик виникнення захворювання:

 

Якщо не лікуватися то:
- в окремих випадких хворі без лікування помирають протягом одного-двох років;
- туберкульоз переходить в хронічну форму

Не забувайте, що туберкульоз виліковний!
Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому туберкульозом лікар призначає комбінацію з декількох лікарських препаратів, які доповнюють один одного. Курс лікування туберкульозу має тривати не менше шести - восьми місяців.
Найголовніше під час лікування - суворо виконувати всі призначення і рекомендації лікаря і у жодному випадку не переривати розпочате лікування. Перерва в лікуванні сприяє розвитку форм туберкульозу, стійких до терапії.

В Україні лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне!

 

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

 

 

НАВІГАЦІЯ