У Києві також зареєстровано випадок дифтерії

Як повідомляє Державна Установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», вчора, 24 жовтня захворювання на дифтерію зареєстровано і в Києві. Підтверджено випадок дифтерії у 9-річного мешканця столиці.

Дитина нещеплена від хвороби через відмову батьків. Наразі хвору дитину госпіталізовано.

Діагноз "Дифтерія" встановлено 24 жовтня на підставі бактеріологічних даних. Для введення сироватки немає показів.

Хворий мав контакт із 45-ма людьми, з них 36 дітей, огляд яких заплановано на 25 жовтня. За місцем проживання та навчання організовується дезінфекція.

Фахівці Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» нагадує, що область забезпечена вакциною від дифтерії у достатній кількості як для дітей, так і для дорослих.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з Календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Вакцинація дітей

Згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні, вакцинація АКДП вакциною здійснюється у: 2 місяці (перше щеплення), 4 місяці (друге щеплення), 6 місяців (третє щеплення). У 18 місяців проводиться ревакцинація.

Ревакцинацію проти дифтерії та правця у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим (АДП), наступну у 16 років — анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (АДП-М).

Вакцинація дорослих

Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

Щоб отримати щеплення проти дифтерії, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми