Моніторинг якості питної води за 5 місяців 2017 року

З метою гігієнічної оцінки безпечності  та  якості  питної  води на відповідність вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України» проводиться  моніторинг результатів досліджень питної води, а саме: за 5 місяців поточного року досліджено:  
- 270 проб води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками;  258 проб - за бактеріологічними показниками; 154 проби ( 512 досліджень) – за паразитологічними показниками. Відхилення від нормативів за санітарно-хімічними показниками  встановлено в 3 пробах (1,1%), за мікробіологічними показниками – в 8 пробах (3,1%), відібраних у  Кельменецькому, Новоселицькому та Сокирянському районах.

Забезпечено моніторинг якості води громадських криниць. Протягом 5 місяців цього року  досліджено 1248 проб за санітарно-хімічними показниками, з яких 30 проб (2,4%) не відповідало нормативам; 1248 проб – за бактеріологічними показниками, з яких 65 (5,2 %) не відповідало нормативам; 4 проби ( 6 досліджень) – за вірусологічними показниками та 1031 проба (2805 досліджень) – за паразитологічними показниками, позитивних знахідок не виявлено. Відхилення від нормативів за хімічними показниками спостерігалісь у Глибоцькому, Герцаївському, Новоселицькому, Путильському, Сокирянському, Сторожинецькому районах та м.Чернівці; за бактеріологічними показниками у всіх районах та м.Чернівці, крім Кіцманського, Кельменецького та Хотинського районів.

При виявленні відхилень результати досліджень скеровуваються власникам та запроваджуються заходи щодо виявлення та усунення причин забруднення питної води.

 

 

НАВІГАЦІЯ