Моніторинг результатів лабораторних досліджень води водойм та грунту
 в Чернівецькій області за 2018 рік

На виконання «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально – профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Чернівецької області на 2018 рік» та з метою оцінки безпечності впливу на людину хімічних та біологічних факторів навколишнього середовища Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в 2018 році проводився моніторинг лабораторних досліджень, а саме: у 52 створах спостереження на водоймах І та ІІ категорії досліджено за санітарно-хімічними показниками 560 проб води з відкритих водойм, у тому числі 124 проби на вміст пестицидів, 146 проб на вміст важких металів. Досліджено 411 проб за бактеріологічними показниками; 416 проб – за паразитологічними показниками; 38 проб  за радіологічними показниками. Відсоток відхилень становив за санітарно-хімічними показниками – 0,7%, перевищень вмісту пестицидів та важких металів не виявлено. За бактеріологічними показниками  вода не відповідала нормативам в 9,0 %, за паразитологічними показниками відхилень не виявлено.

Досліджено 417 проб грунту за санітарно-хімічними показниками, в тому числі 154 проби на вміст пестицидів, 152 – на вміст важких металів; 233 проби за бактеріологічними показниками; 637 проб за паразитологічними показниками.

Відхилення від нормативів виявлено в 9,0% - за бактеріологічними показниками та 3,4% - за паразитологічними показниками.

Забруднення води водойм у 2018  році реєструвалось у Сокирянському, Сторожинецькому районах та м.Чернівці, ґрунту - у Герцаївському, Заставнівському, Кельменецькому, Новоселицькому, Сокирянському районах та м.Чернівці.

Інформування населення про стан навколишнього природного середовища та необхідні профілактичні заходи забезпечувалось через засоби масової інформації за фактом отримання результатів досліджень.

 

 

НАВІГАЦІЯ