Про результати  моніторингу якості  питної води на території Чернівецької області за  2018 рік

 На виконання «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально – профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Чернівецької області на 2018 рік» та з метою гігієнічної оцінки безпечності  та  якості  питної  води на відповідність вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (надалі – Центр) за 2018 рік досліджено:  
- 1305 проб води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками, в тому числі 100 проб на вміст пестицидів, 689 проб на вміст нітратів, 1136 проб за бактеріологічними показниками, 552 проби за паразитологічними показниками та 8 проб за радіологічними показниками.

Відхилення від нормативів за санітарно-хімічними показниками встановлено у 9 пробах (0,7%), в тому числі на вміст нітратів – в 2 пробах (0,4%), відібраних у Новоселицькому, Сокирянському районах та м.Чернівці. За бактеріологічними показниками відхилення встановлено у 22 (1,9%) пробах, відібраних у Вижницькому, Кельменецькому, Новоселицькому, Путильському,  Сокирянському районах та місті Чернівці.

Відхилень від нормативам на вміст пестицидів, за паразитологічними та радіологічними показниками не встановлено.

Впродовж 2018 року проводився моніторинг якості води громадських криниць.

Протягом 2018 року відібрано та досліджено 863 проби за санітарно-хімічними показниками, з яких 90 (10,4%) проб не відповідали нормативам, в тому числі 862 проби на вміст нітратів, з них в 39 пробах  (4,5%) встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій; 894 проби  за бактеріологічними показниками, з яких 97 (10,9 %) проб не відповідали нормативам, 657 проб  за паразитологічними показниками, з них 2 позитивні.

Відхилення від нормативів за санітарно-хімічними показниками спостерігались у Глибоцькому, Герцаївському, Новоселицькому, Сокирянському, Сторожинецькому районах та м.Чернівці; за бактеріологічними показниками вода не відповідала нормативам у Вижницькому,  Глибоцькому, Герцаївському, Заставнівському, Новоселицькому, Сокирянському, Сторожинецькому районах та м. Чернівці.

На виконання Протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 19.05.2010 №20 щодо попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії  у дітей у 2018 році було відібрано та досліджено на вміст нітратів 1845 проб води індивідуальних криниць, вода з яких  використовується для споживання дітьми віком до 3-х років.

Перевищення вмісту нітратів встановлено у 42 (2,3%) пробах (2017 рік – 1,8%).

Відхилення спостерігались у Глибоцькому, Герцаївському, Заставнівському, Новоселицькому та Сторожинецькому районах.

При виявленні відхилень результати досліджень скеровувались власникам та запроваджуються заходи щодо виявлення та усунення причин забруднення питної води.

 

 

НАВІГАЦІЯ