29 вересня – Всесвітній день річок

Щороку в останню неділю вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день річок. Його мета полягає у консолідації зусиль усіх ланок суспільства довкола подолання проблем забруднення річкових екосистем.

В Україні цей день відзначають з 2005 року. На сьогодні питання є вкрай актуальним, адже належний екологічний стан прісних водойм важливо забезпечити не тільки задля збереження природи, а й для нормального життя людини.

В Україні налічується близько тридцяти тисяч річок, і жодну з них не назвеш чистою. Українські водойми потерпають від забруднення. Щороку стан річок, озер і підземних вод у нашій країні зазнає негативних змін. Причиною цього є ряд проблем: забруднення водойм викидами з підприємств, надмірне використання природних ресурсів, замулення та заростання водойм тощо. Згідно з офіційною статистикою, щороку у водойми України скидають близько 300 мільйонів кубометрів неочищених стоків. При цьому, найкраще забезпечені питною водою Волинська, Чернігівська, Сумська області, а також північні території Київської та Полтавської областей. На жаль, Чернівецька область не входить до цього переліку.

Серед найбільших річок, які протікають на території Чернівецької області, є Дністер, Прут і Сірет. Загальна довжина Дністра складає 1362 км (в Україні – 705 км), Прута - 967 км (в Україні 299 км), Сірету - 513 км (100 км на території України).

З метою профілактики захворювань, пов’язаних із споживанням питної води, на території Чернівецької області працівниками Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється моніторинг поверхневих вод. Дослідження полягають в системі послідовних спостережень, збиранні, обробленні даних про стан водних об’єктів, прогнозуванні їх змін та розробці науково-обґрунтованих рекомендацій.

Моніторинг якісного стану поверхневих вод річок Дністер, Сірет, Прут проводиться у місцях питних водозаборів. Аналіз лабораторних досліджень поверхневих вод, який здійснювався у 2017-2018 роках, засвідчив, що хімічний склад води в річках Дністер, Прут і Сірет є задовільної якості.

Зважаючи на те, що водні ресурси – це одне з джерел отримання питної води для населення, фахівці ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» закликають мешканців області підтримувати чистоту водойм. Порушення екосистем річок може призвести до серйозних катаклізмів.

29 вересня - всесвітній день річок

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми