Про результати моніторингових досліджень факторів
навколишнього середовища у навчально-виховних
закладах області за 9 місяців 2018 року

Впродовж 9 місяців 2018 року моніторинговими відвідуваннями охоплено 244 навчальних закладів області, а саме: 139 загальноосвітніх  навчальних закладів,  99 дошкільних навчальних закладів та 6 шкіл-інтернатів.

За  результатами лабораторних досліджень із 196  проб води джерел водопостачання -  27 проб не відповідали нормативам за бактеріологічними показниками та 17  проб  за  санітарно-хімічними  показниками. Відхилення встановлені в навчальних закладах більшості районів області, за виключенням Заставнівського і Хотинського районів та м.Чернівці. Також досліджено 131 пробу води джерел водопостачання за паразитологічними показниками, відхилень не виявлено.

Досліджено 206 проб води кип’яченої за бактеріологічними показниками,  з яких 22 не відповідали нормативам у навчальних закладах Заставнівського, Сокирянського, Новоселицького, Вижницького районів та м. Чернівці.

Із 4980  відібраних санітарно-гігієнічних змивів з посуду та інвентарю у 232 зразках (4,7%) встановлено  бактеріальне забруднення у навчальних закладах всіх районів області та м. Чернівці.

Також відібрано 2569 змивів з овочів та фруктів на кишковий ієрсиніоз та псевдотуберкульоз. За результатами проведених лабораторних досліджень виділено Y. enterocolitica (збудник кишкового ієрсиніозу) у 1-му зразку змивів, відібраних  у    загальноосвітньому  навчальному закладі  м. Чернівці.

Проведено дослідження 3925 змивів на паразитарне забруднення, у 7 випадках виявлено збудники паразитарних захворювань у Заставнівському, Сторожинецькому та Сокирянському районах. Відібрано та досліджено 1227 проб овочів та фруктів на наявність паразитарних захворювань, 1 проба не відповідала нормативам у Сокирянському районі. Також відібрано 149 проб грунту та піску на наявність яєць та личинок паразитів, відхилень не встановлено. Досліджено 1520 змивів на алергенні кліщі, відхилень не виявлено.

Досліджено 452 проби пилу у повітрі на бактеріальне забруднення, відхилень не встановлено.

При  проведенні 9906 замірів освітленості у 28 випадках встановлено невідповідність існуючим нормативам. Відхилення зафіксовані у  навчальних закладах Новоселицького і Хотинського районів та м. Чернівці.

Постійно проводиться контроль параметрів мікроклімату, а саме: проведено 4257 замірів температурного режиму та 3011 замірів швидкості руху повітря, відхилень від встановлених нормативів за цими показниками не виявлено. Проведено 3434 заміри відносної вологості – відхилення встановлені у 2-х закладах м. Чернівці.
Проведено 170 замірів наявності оксиду вуглецю, 48 замірів на вміст формальдегіду, фенолу та бензолу, 1143 заміри на вміст вуглекислого газу та 829 замірів пилу у повітрі, відхилень не встановлено.

За 9 місяців поточного року проведено 15 замірів рівня шуму у виробничих майстернях та 18 замірів у кабінетах комп’ютерної техніки, перевищень не встановлено.
При проведенні 204 замірів напруженості електромагнітного випромінювання у кабінетах комп’ютерної техніки перевищень нормативів також не встановлено.

Проведено 13590 замірів потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання (перевищень нормативів не встановлено) та 40 вимірювань  рівнів еквівалентної рівноважної об’ємної активності радону (ЕРОА) у повітрі приміщень (у 1 закладі м. Чернівці встановлено перевищення).

Проведені моніторингові обстеження  дали змогу  виявити ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров'я дітей та своєчасно запроваджувати комплекс санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних та неінфекційних хвороб.

 

 

НАВІГАЦІЯ