Буковинські медики ділились досвідом верифікації даних вакцинального статусу школярів у ході національного семінару в Києві

18-19 грудня у Києві відбувсяспільний семінар Всесвітньої організації охорони здоров’я України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України та Центру громадського здоров’я МОЗ  з питань верифікації даних вакцинального статусу школярів та мікропланування заходів з імунізації.
Країни Європейського регіону ВООЗ продовжують докладати зусиль для досягнення цілей та завдань, погоджених у Європейському плані дій щодо вакцинації на 2015-2020 роках. Незважаючи на суттєвий прогрес, досягнутий Україною з 2016 року, у країні залишаються виклики для досягнення елімінації кору та краснухи, а також ефективного збереження статусу країни, вільної від поліомієліту та досягнення цілей охоплення імунізацією на всіх рівнях.
Реформа сектору охорони здоров’я, яка триває в Україні, дозволяє подолати ці виклики та покращити ефективність програми  імунопрофілактики у досягнені популяційного захисту від вакцинокерованих хвороб та досягнути прогресу в загальному охоплені послугами охорони здоров’я.
Основна мета семінару полягала у завершенні та вдосконаленні досвіду перевірки статусу вакцинації школярів, отриманого в рамках заходів у відповідь на спалах кору, та впровадження цього досвіду в регулярні практики імунізації.
До семінару були залучені представники з усіх регіонів України. Зокрема, від Чернівецької області у навчаннях взяла участь делегація у складі в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталії Гопко, головного спеціаліста відділу медичної допомоги матерям і дітям управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олександри Гири та заступника директора КНП «Міськадитяча поліклініка» Олени Ставничук.

- Отримали цікаві практичні знання щодо мікропланування заходів з імунізації, а також як використовувати е-healthдля подолання прогалин у відомостях про вакцинальний статус. Крім того, розглянули способи адаптації існуючих інструментів ряду комп’ютерних програм для збору  та систематизації цих даних. Зі свого боку поділились набутим у нашій області досвідом щодо верифікації даних про вакцинальний статус школярів та студентів, а також проведенням заходів з імунізації, - відзначає Наталія Гопко.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми