Звернення
Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області
 до жителів Чернівецької області!

Вакцинація диких тварин проти сказу!!!

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується   смертю.  
Хворіють на сказ всі теплокровні тварини. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.
Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається людині від хворих тварин шляхом укусів, подряпин чи заслинень.
За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.
У Чернівецькій області з 14 по 20 вересня 2018 року буде проводитися планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу.
Вакцинація диких тварин на території Чернівецької області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області просить жителів Чернівецької області не хвилюватись, коли вони побачать літак АН–2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку - це лише здійснюється процес вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Також просить не брати брикети в руки та не переносити з місця.

 

 

НАВІГАЦІЯ