21 листопада - Міжнародний день відмови від куріння

21 листопада 2019 р. світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови від куріння. У цей день фахівці з громадського здоров’я закликають курців припинити курити, а владу — запроваджувати ефективні антитютюнові закони.
В Україні щоденно курять 7,2 млн дорослих, але 62,5% із них хочуть позбутися тютюнової залежності (За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS) 2017 р). Водночас, частка тих, хто справді припиняє курити назавжди, на жаль, незначна.

За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS) 2017 р., 39,2% курців пробували кинути курити, однак лише 1,2% змогли це зробити. 
За даними вибіркового опитування домогосподарств, яке проводила Державна служба статистики України в жовтні 2018 року, у Чернівецькій області майже 156 тисяч осіб у віці 12 років і старшому повідомили, що курять.

Нікотинова залежність – це захворювання, самостійно боротися з яким дуже важко, тому краще звертатися по допомогу до фахівців.

Кинути курити – одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня відмови від сигарет організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня некурця. Чим раніше курець прийме рішення кинути курити, тим краще.

Люди, які хочуть кинути курити, можуть отримати фахову пораду у свого сімейного лікаря. Але перед тим, як приймати будь-які медичні препарати, що допомагають у припиненні куріння, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Боротьба з курінням – це комплекс заходів, які допомагають зменшити поширеність вживання тютюнових виробів (сигарет, електронних сигарет, тютюнових виробів для нагрівання).

Посилення антитютюнового законодавства в Україні є одним з найефективніших способів профілактики куріння серед дітей, молоді та некурців.

Серед законодавчих норм, які потрібно прийняти: запровадити стандартизовані пачки сигарет із великими зображеннями хвороб і без логотипів, як у Австралії, Франції, Великій Британії, Ірландії тощо.

Стандартизована упаковка – ефективний засіб зменшення поширеності куріння, тому цікаво дізнатися думку українців щодо запровадження таких упаковок в нашій країні.
Законодавчі норми, які запроваджують однотипні пачки сигарет, обмежують можливість тютюнової індустрії зробити свою продукцію привабливою, оскільки на таких однотипних упаковках має бути відсутнім брендування, логотипи, фірмові кольори.

Електронні сигарети, кальяни чи тютюнові вироби для нагрівання не є засобами відмови від куріння та становлять ризики для здоров’я!

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми