Оперативна інформація
про спалах гострих кишкових інфекцій в смт. Путила
 станом на 12-00 07.10.2019

За оперативними даними станом на 12-00 07.10.2019  всього захворілих 129 осіб, з них 36 дітей, які 29 та 30 вересня 2019 року вживали страви на весіллі в барі смт. Путила Путильського району Чернівецької області. 

З числа осіб, що захворіли, всього госпіталізовано 73 людей, з них 19 дітей, зокрема до КНП «Вижницька районна лікарня» (м. Вашківці) госпіталізовано 24  осіб, з них 8 дітей, до КЗ «Путильська ЦРЛ» – 41 осіб, з них 10 дітей, до ОКУ «Обласна клінічна лікарня» м. Чернівці – 7 осіб (дорослі), ОКУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» - 1 (дитина). Іншим хворим проводиться амбулаторне лікування, ведеться медичне спостереження. За місцем проживання осіб, які були на весіллі, продовжуються заходи щодо активного виявлення випадків захворювань.

За результатами обстеження клінічного матеріалу від 20-ти хворих виділено Salmonella enteritidis.

На даному етапі епідрозслідування, за результатами бактеріологічних досліджень виділено Salmonella enteritidis варіант jena в наступних зразках харчових продуктів:
-        риба форель в сметані;
-        стегно курки гарячого копчення;
-        холодець;
-        риба смажена в клярі;
-        філе лосося мариноване;
-        ковбаса копчена;
-        рулет курячий;
-        пиріг з м’ясом.

Окрім того, в усіх зазначених зразках харчових продуктів, за виключенням «рулет курячий» виділено умовно-патогенну мікрофлору – Klebsiella pneumonia.

Одночасно, в окремих зразках харчових продуктів - сирна кулька, відбивна свинна, домашня ковбаса, рулет з яйцем, торт з сметанним кремом, виділено К. pneumonia, в буженині – К. pneumonia, E. Coli, в оселедці – S. epidermidis.

Координація дій щодо проведення епідеміологічного розслідування, заходів локалізації та ліквідації спалаху здійснюється Оперативним штабом Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми