ЦКПХ дослідив 114 зразків кліщів на наявність збудника бореліозу
З настанням тепла люди дедалі масовіше відпочивають на природі. Однак при цьому слід бути обережними, щоб не захворіти на бореліоз або хворобу Лайма. Джерелом його передачі до людини є кліщі.

За даними лабораторних досліджень кліщів на наявність збудника бореліозу протягом квітня-травня, які проводить ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України», з 114 зразків (кліщі, яких люди знайшли на собі) бореліоз знайшли у 28.

Найчастіше інфіковані кліщі траплялися у зразках із колишніх Вижницького, Кіцманського, Новоселицького і Глибоцького районів та міста Чернівців. До прикладу, у Чернівцях заражені бореліозом кліщі виявляли у парку «Жовтневий», на проспекті Незалежності, на вулицях Кармелюка і Комарова, на Соборній площі, на території окремих дитсадків тощо.
Зважаючи на це, ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України» наголошує мешканцям краю на необхідності обачності під час роботи та відпочинку на природі, а у разі укусу кліща звернутися за допомогою до медичної установи.

Здати кліща на дослідження виявлення борелій та оцінку ступеня індивідуальної інфікованості кліща можна у ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" за адресою:
м. Чернівці, вул. Гакмана, 7 тел. (0372) 55 16 17
Вартість дослідження 79 грн


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test