Вакцинація - ключовий і найефективніший інструмент протидії хворобам, що керуються засобами імунопрофілактики

27 листопада 2020 в м. Київ відбувся круглий стіл за результатами першого року впровадження Стратегії імунопрофілактики, участь у якому взяли національні експерти, міжнародні партнери, представники парламенту, міністерств, обласних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Учасники дискусії проаналізували досягнення та наголосили на незмінності пріоритету переорієнтації від лікування до політики зміцнення здоров’я і профілактики хвороб. У розпал пандемії COVID-19 вакцинація залишається ключовим і найефективнішим інструментом протидії імунокерованим захворюванням, виникненню спалахів і епідемій інфекційних недуг.

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України, зазначив, що інфекційні хвороби показали нову агресивність і це призвело до неспроможності жодної з країн світу адекватно реагувати на виклики.

«В умовах COVID-19 інші інфекційні хвороби нікуди не зникли, і будь-яка із них, яку сьогодні можна ефективно профілактувати, також може призвести до певних катаклізмів. Навіть сьогодні в Україні зареєстровані випадки хвороб, яким можна запобігти вакцинацією. Тому ми маємо й далі впроваджувати Стратегію та дотримуватися затвердженого плану дій».

Олександр Мацьков, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я України, зазначив, що таке оцінювання імунопрофілактики відбувається вперше. За цей рік вдалося на 100% забезпечити закупівлі програм імунізації в межах календаря профілактичних щеплень. Не було перебоїв у поставках, вдалося сформувати запаси вакцин і витратних матеріалів по всій території України. Крім того, уперше було забезпечено придбання вакцин для профілактики грипу серед медичних працівників.

Довідково: За 10 місяців 2020 року в Чернівецькій області не зареєстровано випадків правця, дифтерії, поліомієліту, паротиту та краснухи.

Одночасно в Чернівецькій області зареєстровано 59 випадків кору. Найвищі показники захворюваності у Новоселицькому, Вижницькому районах та в м.Чернівці.

Також в області зареєстровано 83 випадки кашлюка, що на 39 випадки більше ніж за 10 місяців 2019 року. Найвищі рівні захворюваності зареєстровані у Кельменецькому, Вижницькому, Новоселицькому та Кіцманському районах.
Обсяги профілактичних щеплень в Чернівецькій області за 10 місяців 2020 року становлять:

Проти кору, паротиту та краснухи - до 68%.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test