Фахівці охорони здоров’я обговорили важливість
вакцинації з освітянами та студентським активом

Днями на базі Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича відбулась зустріч представників Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації та державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» із керівниками вищих навчальних закладів області, фахівцями, відповідальними за імунізацію у закладах вищої освіти, та головами студентського самоврядування.

В основному зустріч була присвячена питанням проведення вакцинації у Чернівецькій області, зокрема забезпеченню імунопрофілактики студентів вищих навчальних закладів.

З учасниками зустрічі спілкувались заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук, координатор групи експертів Департаменту ОЗ за фахом «Педіатрія» Оксана Знак, заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні, координатор групи експертів за фахом «Епідеміологія», завідувач відділу епідемічного наглядута профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Падурару та головний спеціаліст Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ірина Вострікова.

- Питання захисту від вакцинокерованих інфекцій залишається актуальним попри те, що вже чимала кількість населення області охоплена вакцинацією. Враховуючи дефіцит вакцини в минулі роки, ще маємо над чим працювати. Так, протягом останнього місяця в області відпрацьовуємо питання вакцинації студентської молоді. У Чернівцях налічується близько 30 тисяч студентів. Найбільше навчаються у Чернівецькому національному університеті – до 15 тисяч студентів. Далі за численністю Буковинський державний медичний університет, де налічується 6 тисяч студентів, та Чернівецький торгівельно-економічний інститут Київського національного торгівельно-економічного університету, який відвідує майже 2 тисячі студентів. Для того, щоб посилити роботу з проведення імунопрофілактики студентської молоді, ініціювали зустріч з освітянами та студентським активом. Сподіваємось на розуміння важливості захисту від таких важких інфекційних захворювань, як кір і дифтерія, - каже Марія Поліщук.

У рамках зустрічі експерти Департаменту ОЗ ознайомили освітян і студентів із статистичними показниками та рівнями захворюваності на кір і дифтерію як в Україні, так і у Європі. Медики зосередили увагу на спалахах даних захворювань та їх наслідках, котрі відбувались у 90-х роках.

Також фахівці охорони здоров’я поінформували учасників зустрічі про роль вакцинації в протидії та подоланні ряду інфекційних недуг, підкресливши, що альтернативи щепленням немає.

Окремо в ході зустрічі було обговорено особливості організації імунопрофілактики студентів та викладацького складу вищих навчальних закладів.

Під час зустрічі фахівцям освітньої сфери також розповіли про алгоритм дій у разі виявлення підозри захворювання на кір чи дифтерію в їхніх навчальних закладах. Адже правильна тактика реагування на випадки захворювання дозволить мінімізувати кількість контактних осіб й допоможе надати якісну медичну допомогу хворому.

На завершення зустрічі учасники та спікери поспілкувались у форматі «запитання-відповідь».

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми