Про результати  моніторингу якості  питної води на території
Чернівецької області за  3 місяці 2019 року

На виконання «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально – профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Чернівецької області на 2019 рік» та з метою гігієнічної оцінки безпечності  та  якості  питної  води на відповідність вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (надалі – Центр) за 3 місяці 2019 року досліджено:  
- 185 проб води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними, 174 проби за бактеріологічними показниками, 70 проб за паразитологічними показниками. Відхилення від нормативів за санітарно-хімічними показниками встановлено в 1 (0,5%) пробі, за бактеріологічними показниками – в 3 (1,7%) пробах, відібраних у Заставнівському  та  Кельменецькому районах.
Відхилень від нормативів за паразитологічними показниками не встановлено.
Впродовж 3 місяців поточного року проводився моніторинг якості води громадських криниць. Відібрано та досліджено 33 проби за санітарно-хімічними показниками, з яких 4 (12,1%) проби не відповідали нормативам; 32 проби – за бактеріологічними показниками, з яких 2 (6,3 %) проби не відповідали нормативам. Відхилення від нормативів за санітарно-хімічними показниками спостерігались у Глибоцькому та Новоселицькому районах; за бактеріологічними показниками у Новоселицькому районі.

При виявленні відхилень результати досліджень скеровувались власникам та запроваджуються заходи щодо виявлення та усунення причин забруднення питної води.

 

 

 

НАВІГАЦІЯ