Про результати проведених лабораторних досліджень питної води у закладах освіти Чернівецької області
у період підготовки до нового 2022-2023 навчального року

Державна установа «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики  хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (надалі – Центр) інформує про результати проведених лабораторних досліджень питної води у закладах освіти області у період підготовки до нового 2022-2023 навчального року.
Станом на 26 серпня 2022 року у 406 закладах освіти області досліджено 436 проб питної води за санітарно-хімічними та 439 проб - за бактеріологічними показниками. Не відповідали санітарним вимогам за санітарно-хімічними показниками – 12 (2,7%) проб,  за  бактеріологічними - 37 (8,4 %) проб. 
За результатами проведених лабораторних досліджень у зразках питної води відхилення від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для  споживання  людиною» були виявлені у 37 закладах освіти області.
Для попередження спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей, при виявлені відхилень від санітарних вимог у досліджених пробах питної води, керівникам навчальних закладів та головам об’єднаних територіальних громад рекомендовано запровадження комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів щодо виявлення та усунення причин забруднення питної води та повторного лабораторного контролю. Результати досліджень, які не відповідали санітарно-гігієнічним вимогам, скеровано до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області та його відокремлені структурні підрозділи.
Про результати проведених лабораторних досліджень якості питної води, поінформовано Департамент управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, управління освіти при районних державних адміністрацій та керівників закладів освіти області.
         Дослідження якості питної води у закладах освіти області продовжуються. 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test