Про результати проведених лабораторних та інструментальних досліджень у закладах соціального захисту за 2019 рік

Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється лабораторний моніторинг факторів навколишнього середовища в закладах соціального захисту області.
Впродовж 2019 року лабораторними дослідженнями було охоплено 18 закладів соціального захисту області.

З метою гігієнічної оцінки безпечності  та  якості  питної  води на відповідність вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», досліджено з джерел водопостачання 18 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 18 проб - за бактеріологічними показниками. Не відповідали санітарним вимогам за санітарно-хімічними та за бактеріологічними показниками по 1 (5,5%) пробі питної води у закладі Сторожинецького району. Також,  досліджено 14 проб води кип’яченої, призначеної для забезпечення питного режиму підопічних, за бактеріологічними показниками, відхилень не виявлено.

В цілях контролю дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках закладів соціального захисту досліджено 350 санітарно-гігієнічних змивів, у 27 (7,7%) з них виявлено бактерії групи кишкової палички (у закладах Заставнівського, Кіцманського, Новоселицького, Сторожинецького та Хотинського районів). Також, відібрано 152 змиви з овочів та фруктів на кишковий ієрсиніоз та псевдотуберкульоз, за результатами проведених лабораторних досліджень збудники не виділено.

На наявність збудників паразитарних захворювань з об’єктів внутрішнього середовища відібрано та досліджено 235 змивів, з них у 8 (3,4%) випадках встановлено їх паразитарне забруднення (у закладах Заставнівського, Сторожинецького та Хотинського районів); досліджено 75 проб овочів і фруктів, у 6 (8%) пробах овочів виявлено їх забруднення (у закладах Кіцманського та Сторожинецького районів).  Крім цього, досліджено 14 проб питної води з джерел водопостачання, 171 змив на наявність алергенних кліщів, забруднення збудниками паразитарних захворювань  не виявлено.
З метою оцінки санітарно-гігієнічного стану приміщень проведено 682 заміри параметрів мікроклімату, 652 заміри освітленості, 30 замірів пилу, 69 замірів вуглекислого газу та 33 дослідження пилу в повітрі на бактеріальне забруднення. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

З метою виявлення радіаційного забруднення в приміщеннях закладів соціального захисту проведено 830 замірів потужності поглиненої в повітрі дози гамма-випромінювання. Перевищень гранично допустимих рівнів не виявлено.

На адресу керівників закладів соціального захисту, де виявлялись потенційні ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров’я людини, надано рекомендації щодо проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на покращення умов перебування підопічних  у закладах.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми