Про результати  моніторингових досліджень факторів навколишнього середовища закладах освіти області за  2019 рік

 
Впродовж 2019 року Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснено моніторингові дослідження у 301 закладі освіти області (191 загальноосвітній  навчальний заклад, 104 дошкільних навчальних заклади та 6 шкіл-інтернатів).

В  закладах освіти відібрано та досліджено 133 проби питної води за санітарно-хімічними та 134 проби  за бактеріологічними показниками. Не відповідали санітарним вимогам за санітарно-хімічними  показниками  7 проб, а за санітарно-бактеріологічними  показниками 12  проб.

Також досліджено 288 проб води кип’яченої за бактеріологічними показниками, з них 22   не відповідали нормативам.
В цілях контролю дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках закладів освіти відібрано та досліджено 5950 змивів з посуду та інвентарю, у 264  із них виявлено бактерії групи кишкової палички.

Відібрано 2747 змивів з овочів та фруктів на кишковий ієрсиніоз та 2747 на псевдотуберкульоз. За результатами проведених лабораторних досліджень виділено Y. enterocolitica (збудник кишкового ієрсиніозу) у 2-х зразках змивів в закладі Заставнівського району.

Досліджено 573 проби повітря на бактеріальне забруднення, відхилень не встановлено.
Проведено дослідження 4485 змивів на паразитарне забруднення, у 23 випадках виявлено відхилення у Заставнівському, Новоселицькому, Сторожинецькому, Сокирянському  та Хотинському районах. Відібрано та досліджено 1508 проб овочів та фруктів на наявність паразитарних захворювань, 4 проби не відповідали нормативам у Кельменецькому, Новоселицькому та Сторожинецькому районі. Досліджено 1139 змивів на алергенні кліщі, відхилень не виявлено.

В закладах освіти області впродовж 2019 року досліджено 1800 проб повітря закритих приміщень на пари та гази і 1248 проб на пил та аерозолі, відхилень від нормативів не встановлено.

При  проведенні 11279 замірів освітленості в закладах освіти у 217 випадках встановлено невідповідність існуючим нормативам. Відхилення зафіксовані у  навчальних закладах Кельменецького, Сторожинецького, Сокирянського, Хотинського  районів та м. Чернівці. Із 11167 замірів метеофакторів в закладах освіти  у 18 випадках встановлені відхилення в навчальних закладах м.Чернівці та Хотинського району.

На адресу керівників навчальних закладів, де виявлялись потенційні ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров'я дітей,  надано рекомендації щодо проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на  покращення умов навчання та перебування дітей в установах.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми