10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається в Україні з 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health).
"Психічне здоров'я є невід'ємною частиною і найважливішим компонентом здоров'я. За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я є не просто відсутністю психічного розладу. Це стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал,  може впоратися із життєвими стресами, продуктивно та плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти. Тобто, психічно здоровою є людина, яка не має ознак  психічного розладу, соціально адаптована та отримує задоволення від життя," - зазначає Олександр Поліщук, експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА з медичної психології та психотерапії, керівник Центру медичної психології ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», доцент кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ.

До основних критеріїв психічного здоров’я відносяться:
- позитивне сприйняття власного психічного благополуччя;
- відчуття власної гідності, впевненість у цінності своєї особистості та цінності інших людей;
- здатність підтримувати гармонійні взаємостосунки з внутрішнім світом думок та почуттів, справлятися із життєвими проблемами;
- спроможність встановлювати, розвивати та підтримувати міжособистісні відносини;
- можливість змінювати спосіб поведінки, залежно від зміни життєвих ситуацій та обставин;
- здатність психіки до відновлення нормального стану після перенесеного шоку або стресу.

"Нині на планеті понад 450 мільйонів людей страждають на розлади психіки, 1 із 10 людей страждає на депресію або тривожний розлад, а кожен сотий хворіє на шизофренію. За прогнозами фахівців, найближчого десятиліття психічні розлади вийдуть на перше місце за кількістю людських працевтрат, пов’язаних із хворобами. Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, які зараз переважають у структурі захворювання населення земної кулі,"- каже Олександр Поліщук, експерт ДОЗ з медичної психології та психотерапії.

З нагоди Дня психічного здоров’я на одній із центральних вулиць міста була проведена акція за ініціативи психологів та психотерапевтів Чернівецької філії Української Спілки Психотерапевтів, викладачів кафедри психології та філософії, психологів медико-психологічного центру Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», студентів-психологів, викладачві ЧНУ ім. Ю. Федьковича тощо. Метою акції було підвищення рівня обізнаності людей про проблеми психічного здоров'я та мобілізації зусиль на підтримку кращого психічного здоров'я, подолання стереотипів щодо психічного здоров’я загалом та стосовно людей, які страждають на психічні розлади тощо.

"Нам є досить важливо привернути увагу людей до проблеми психічного здоров'я, яке має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримання здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства, а також сприяти промоції турботи про психічне здоров'я й спробувати протидіяти стигматизації в області психічного здоров’я," – каже Олександр Поліщук.

Під час акції всі охочі мали змогу обговорити свої проблеми з кваліфікованими психологами, дізнатися, як протидіяти стресовим ситуаціям, пограти у різноманітні психологічні ігри.

 

World health day 2019

World health day 2019

World health day 2019

World health day 2019

World health day 2019

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми