10 жовтня - Всесвітній день захисту зору

Сьогодні,10 жовтня, відзначають Всесвітній день захисту зору. Даний тематичний день заснували у 2000 році за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Передусім, відзначення Всесвітнього дня захисту зору покликане привернути якомога більше уваги до проблем втрати зору.

Як відзначає експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА за фахом «Офтальмологія», лікар-офтальмолог  офтальмологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Олександр Кушнір, зір є унікальною фізіологічною функцією організму, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ, тож його збереження вкрай важливе для нормального й повноцінного життя людини.

ВООЗ інформує, що близько 285 мільйонів людей у світі страждають від порушень зору, з них 39 мільйонів – уражені сліпотою. Понад 65 % людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше. В Україні людей, які позбавлені можливості бачити від народження або через хворобу, нині нараховується 300 тисяч осіб. Щороку кількість людей, які втратили зір зростає. Найчастіше погіршення зору спостерігається в шкільному віці (короткозорість чи далекозорість) або після 40 років (глаукома, катаракта).

До основних причин порушення зору належать: нескореговані аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість або астигматизм), а також глаукома, катаракта, травми, цукровий діабет, вікова патологія сітківки та зорового нерва, наслідки запальних захворювань рогівки.

Запобігти втраті зору допоможуть регулярні профілактичні огляди

Оскільки однією з найбільших проблем у боротьбі із втратою зору є несвоєчасне звернення за медичною допомогою, то передусім найважливіше вчасно проходити профілактичні огляди. Людям, у яких не має скарг на порушення зору та відсутні супутні захворювання, потрібно раз у рік відвідувати офтальмолога. Тим, хто мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, а також страждають від надмірної ваги, цукрового діабету або артеріальної гіпертензії, необхідно проходити огляд у офтальмолога два рази на рік.

Збереженню зору сприятиме збалансоване харчування та обмеження роботи за комп’ютером

Для того, щоб зберегти очі здоровими якомога довше потрібно внести змінити у спосіб свого життя, зокрема дотримуйтесь декількох простих правил:

- ведіть здоровий спосіб життя, займатись активними фізичними навантаженнями щодня;

- відмовитись від куріння цигарок. Воно збільшує ризик розвитку катаракти і посилює сухість слизової оболонки ока;

- контролювати час, проведений за комп'ютером. Не рекомендовано перебувати за монітором довше 4 годин без перерви. Робіть паузи у роботі кожні 30 хвилин;

- користуйтеся тільки правильно підібраними сонцезахисними та корегуючи ми окулярами;

- до щоденного раціону потрібно включати продукти, що містять вітаміни А, С, Е, рибофлавін, поліненасичені жирні кислоти. Зокрема, шпинат, сир, горіхи, цитрусові, кукурудзу, жирну рибу , моркву в поєднанні із рослинними жирами тощо.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми