В області продовжують координацію заходів
із протидії та захисту від коронавірусу
COVID-19

24 лютого у Чернівецькій обласній державній адміністрації було розглянуто стан реалізації  профілактичних та  протиепідемічних  заходів  щодо недопущення занесення і поширення випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом COVID-19.

Під головуванням заступника голови Чернівецької обласної ради Богдана Ковалюка та за участю в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталії Гопко, заступника директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марії Поліщук, заступника директора з організації епідеміологічного нагляду ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Мар’яни Миронюк, завідувача відділу епідемічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрія Падурару, експерта Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА за напрямком «Інфекційні хвороби» Юрія Рандюка, проректора з лікувальної роботи ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Андріана Іфтодія було проаналізовано епідемічну ситуацію у світі щодо рівня захворюваності та поширеності випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом COVID-19.

Опісля учасники засідання обговорили алгоритми дій та порядок лабораторного обстеження у разі виявлення особи з підозрою на коронавірус, який попередньо був скерований у всі лікувально-профілактичні заклади області.

Крім того, у рамках засідання будо надано ряд доручень. Зокрема, головам районних державних адміністрацій та голові Чернівецької міської ради доручено передбачити фінансування видатків на придбання дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту для закладів охорони здоров’я.

Також було проаналізовано заходи щодо недопущення занесення і поширення випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом COVID-19, які вже здійсненні у Чернівецькій області. Наразі вже:  

  1. визначено госпітальні бази для надання медичної допомоги пацієнтам, які відповідають визначенню випадку COVID-19. Це інфекційні відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні та Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні.
  2. для госпітальних баз та Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги виділено 380 тисяч гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту та медикаментів для надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою на хворобу, спричинену корона вірусом. Також 300 тисяч гривень виділено Чернівецькій обласній клінічній лікарні для ремонту апаратів штучної вентиляції легень.
визначено фахівців, які на випадок підозри інфікування коронавірусом COVID-19 проводитимуть епідеміологічне розслідування. Заплановано, що даним відрізком роботи займатимуться 19 працівників Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» та спеціалісти центральних районних лікарень.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми