Про результати моніторингових досліджень факторів навколишнього середовища у навчально-виховних закладах області

На виконання плану моніторингових досліджень факторів навколишнього середовища на території Чернівецької області на 2017 рік  Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»  впродовж  5-ти місяців 2017 року в цілому  моніторинговими відвідуваннями були охоплені 151 навчальний заклад з них 112 загальноосвітні  навчальні заклади та 37 дошкільних навчальних закладів та 2 інетернатні заклади.

За  результатами лабораторних досліджень здійснювався аналіз ризиків впливу навколишнього середовища на стан здоров’я дітей. Так, із 151 дослідженої проби води джерел водопостачання 16 не відповідали встановленим нормативам за бактеріологічними показниками та 9 за санітарно-хімічними показниками. Відхилення встановлені у навчальних закладах Сокирянського, Сторожинецького, Глибоцького, Герцаївського, Новоселицького та Вижницького районів. Також досліджено 120 проб води кип’яченої за бактеріологічними показниками,  з яких 12 не відповідали нормативам у навчальних закладах  Новоселицького, Сторожинецького, Сокирянського, Глибоцького  та Вижницького районів та м.Чернівці.

Із 3255  відібраних санітарно-гігієнічних змивів з посуду та кухонного інвентарю у 87 випадках встановлено їх бактеріальне забруднення у навчальних закладах всіх районів крім Хотинського, Глибоцького  та м.Чернівці.

При  проведенні 7145 замірів освітленості у 39 випадках встановлено невідповідність існуючим нормативам, відхилення зафіксовані у навчальних закладах Сокирянського, Глибоцького  та  Сторожинецького районів.

При дослідженні параметрів мікроклімату у навчальних закладах відхилень від встановлених нормативів не встановлено.

Під час моніторингових відвідувань проведено 8451 дозиметричний замір;  потужність поглиненої у повітрі дози  гамма випромінювання не перевищує допустимих рівнів, встановлених нормами радіаційної безпеки України.  Із 37 замірів радону, здійснених в ході моніторингових відвідувань, перевищення допустимих рівнів еквівалентної рівноважної об’ємної активності радону також  не встановлено. 

За іншими показниками результати досліджень були в межах норми.

Проведені моніторингові обстеження  дали змогу не лише виявити ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров'я дітей, але й своєчасно запроваджувати комплекс санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних та неінфекційних хвороб, харчових отруєнь серед них. Так, при реєстрації відхилень від санітарних норм у зразках води питної, проводилось знезараження самого джерела водопостачання з контрольним відбором проб; при виявленні бактеріально  забруднених об’єктів внутрішнього середовища здійснювались дезінфекційні заходи з наступним відбором змивів.

На адресу керівників навчальних закладів, де виявлялись потенційні ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров'я дітей,  направлені рекомендації щодо покращення умов їхнього навчання та перебування в установах,  також окремими листами поінформовано відділи (управління) освіти при районних державних адміністраціях.

 

 

 

НАВІГАЦІЯ